Az úszókapu működésének jobb megértése

úszókapu felirattal

Az úszókapuk egyre népszerűbbek, különösen azokon a helyeken, ahol korlátozott a hely a nyílókapuk szabad működéséhez, és ahol nagyobb biztonságra van szükség. Gyakran egy integrált kerületi rendszer részét képezik, amely kerítést és egyéb biztonsági elemeket, például beléptetőt és elektronikus felügyeletet foglal magában.

Napjainkban egyre nagyobb előnyben részesítik az automatizált kapukat, amelyeket hatékonyságuk és könnyű kezelhetőségük, valamint sokoldalúságuk miatt választanak. Az elektromos úszókapu széles körű használata megfigyelhető lakossági, oktatási, közlekedési, katonai, kereskedelmi, raktározási, illetve közüzemi területek esetében is.

Az úszókapuk működésének a meghatározása sokrétű folyamat, és a specifikációs folyamatba figyelembe kell venni a két leggyakoribb típust: a lánctalpas és a konzolos típus jellemzőit.

A lánctalpas úszókapuk rögzített pályán futnak, amely esetben a kapu súlyának nagy része kerekeken van. A pálya a nyílás mentén van felszerelve, amely a kapu alján fut, és maga a kapu jellemzően automatizált működésű. A lánctalpas darabok lehetnek egyszárnyúak, párszárnyúak vagy teleszkópos kialakításúak.

A konzolos úszókapu kialakítása kiegyensúlyozott, ezért nincs szükség a nyílás mentén futó sínre. Ezt a típusú kaput utólagosan szerelt görgők támasztják alá, amelyek a kapu aljára szerelt cső alakú sínben csúsznak. A tetején lévő vezetőgörgők az úszókapu mozgását lehetővé teszik. Ez a kialakítás lehet egy- vagy párszárnyú kialakítás a fesztávolság szerint. Kis konzolos gyártmányok állnak rendelkezésre a gyalogosok számára, ahol nincs szükség járműbehajtásra.